Гербіциди
Гербіциди — це засоби боротьби з бур'янами, біологічно активні хімічні сполуки для знищення небажаних рослин, присутніх у посівах, починаючи від трав і закінчуючи видами, які важко видаляються.
Гербіциди діють або системно (поглинаються листям або корінням і пригнічують фізіологічні процеси), або контактно (знищують ті частини рослин, з якими безпосередньо контактують). Вони можуть бути вибірковими або тотальними(суцільної дії). Перші з них виключають певну групу рослин або певний вид. Наприклад, вони забезпечують ефективну боротьбу з однодольними бур'янами, та деякими дводольними.
Тотальні гербіциди навпаки, знищують усю зелень. Їх часто використовують для очищення території, наприклад, перед закладкою плантації. Гербіциди слід вибирати з розумом та з урахуванням виду культури і групи небажаних рослин. Заходи захисту (з схожим способом дії, але з іншою діючою речовиною) рекомендується використовувати по черзі. Це підвищує ефективність лікування.
Як бур'яни витісняють урожай, чому потрібно з ними боротися?
Однодольні та дводольні бур'яни є лихом сільськогосподарських культур. Зазвичай вони швидко ростуть і розвивають величезну кількість насіння. Через обмеження доступу до сонячного світла, води та поживних речовин вони обмежують розвиток культурних рослин. Це може істотно вплинути на урожайність посівів та насаджень.
Щоб вибрати правильний гербіцид для обприскування бур'янів, спочатку варто знати, з яким ворогом ви маєте справу і в які посіви буде застосовуватися препарат.
Однодольні бур'яни
Однодольні бур'яни становлять велику небезпеку для багатьох польових культур, починаючи від зернових, через коренеплоди та олійні культури, і закінчуючи овочевими. Вони змагаються з ними за світло, воду та мінерали з ґрунту. Висока концентрація небажаних однодольних бур'янів загущує полог культури. На жаль, в таких умовах паразити і грибки селяться особливо охоче, знаходячи оптимальні умови для зростання.
До однодольних рослин-шкідників належать:
- Батлачок
- Мишій
- Пирій
- Лисохвіст польовий
- Вогнище житнє
- Овес порожній
- Метлиця польова
- Тонконіг однорічний і ін
Складний однодольний бур'ян заселяє практично всі субстрати, від сухих і малобагатих до родючих. В основному вибирає зернові, кукурудзу, соняшник та ріпак. Одним із основних способів боротьби з цією загрозою є своєчасне обприскування.
Дводольні бур'яни
Разом із початком весняної вегетації починають свій розвиток бур'яни, які конкурують з культурними рослинами. Крім того, тепла осінь і примхлива зима призводять до того, що багато бур'янів, у тому числі неприємні дводольні, розвиваються швидше, ніж культурна рослина.
До дводольних відносять такі сорти:
- Молочай
- Кульбаба
- Мишачий горошок
- Щириця
- Мокрець
- Куряче просо
- Осот
- Блекота
- Паслін
- Плевел багаторічний
- Щетинник
- Грицики
- Горець і ін
Хороший підбір препарату для обприскування дводольних бур'янів та правильне його виконання гарантують ефективне усунення небажаної рослинності, а отже підвищення кількості та якості отриманого врожаю.
Обприскування однодольних рослин – коли застосовувати?
Обприскування однодольних бур'янів призначене для боротьби з багатьма видами трав, а тип препарату, який буде використовуватися, залежить від виду рослини, що обробляються, і бур'яну.
- При вирощуванні озимих зернових найбільшу загрозу становлять зерновий віник і лисохвіст польовий.
- Для ярих зернових особливо небезпечний глухий овес.
- В олійних культурах, крім зернового віника, частим бур'яном є самосів зернових.
- Кукурудза, коренеплоди та садові культури знаходяться під загрозою пирію, мишію і ін.
Щоб обробка від однодольних бур'янів була ефективною, її слід проводити у відповідну фазу росту цільових рослин:
- У разі озимих зернових перше обприскування слід проводити восени, після появи сходів і супутніх бур'янів. Це дозволить позбутися, в тому числі, і від злакового віника, особливо небезпечного для молодих рослин, який здатний вести активну вегетацію, коли злаки вже вступили в період зимового спокою. Наступну обробку слід провести навесні, щоб позбутися від тих рослин, які проросли після осінньої обробки.
- Для ярих зернових перше обприскування можна проводити, коли молоді рослини знаходяться в стадії 2-3 листків. Останнє оброблення однодольних бур'янів проводять у стадії прапорового листка. При цьому виді вирощування необхідно знищувати глухий овес, оскільки наявність 5 рослин на квадратному метрі сприяє значному погіршенню врожайності.
- У молодої кукурудзи боротьбу з однодольними бур'янами слід починати з однолистової стадії.
- Для озимого ріпаку перше обприскування потрібно провести восени, через кілька тижнів після сівби, щоб ріпак краще підготувався до зимового відпочинку. У цей час також необхідно боротися з самосівом.
- Цукрові буряки можна обробляти з другої фази справжніх листків – до тих пір, поки листя не покриє 50% міжрядь.
Боротьба з дводольними бур'янами
Щоб боротьба з дводольними бур'янами була ефективною, необхідно провести відповідну кількість обробок і вибрати відповідне обприскування бур'янів для конкретних видів. Це пов'язано з тим, що окремі види дводольних бур'янів відрізняються чутливістю до тих чи інших діючих речовин. Тому варто провести ретельний огляд поля з точки зору окремих видів бур'янів. У цьому допоможуть атласи бур'янів або програми для смартфонів, де вони представлені на різних етапах. Останнє може бути особливо корисним, оскільки завдяки використанню відповідних алгоритмів і штучного інтелекту деякі програми можуть розпізнавати й називати окремі види рослин.
Щоб обробка була ефективною, варто вибрати такі гербіциди від бур'янів, які боряться з широким спектром видів, хоча іноді достатньо і більш вузької дії (вибраних для виду, який є найбільшою проблемою).
Механізм дії гербіцидів
Гербіцидний ефект, помітний після застосування препарату, виникає внаслідок комплексного впливу діючої речовини на біохімічні та фізіологічні процеси, що протікають в інтенсивно зростаючих бур'янах. В результаті порушення життєво важливих процесів на клітинному рівні гальмується нормальний ріст і розвиток рослин, що призводить до їх загибелі. Механізм дії визначає, на який важливий для рослин процес впливає активна речовина гербіциду. Гальмування або порушення процесів у рослині часто проявляється у вигляді симптомів, характерних для даної групи.
Гербіциди — класифікація
Загалом розрізняють селективні гербіциди, які спеціально «вбивають» певні рослини, і гербіциди широкого спектру дії, які знищують велику кількість різноманітних бур'янів. Обидва типи гербіцидів переважно вносять на поля у вигляді водних суспензій. Ці суспензії можна приготувати з порошків, які потрібно лише розбавити водою.
Залежно від того, чи використовуються гербіциди до чи під час сівби чи пророщування, ми говоримо про досходові гербіциди чи післясходові. На практиці гербіциди до сходів використовуються в першу чергу для запобігання впливу активних інгредієнтів гербіциду на ріст бажаних культур.
Крім того, гербіциди також можна класифікувати за механізмом дії:
- Ґрунтові гербіциди, які викликають знищення рослин через коріння.
- Листкові гербіциди, у яких діюча речовина поглинається частинами рослини над землею.
- Контактні гербіциди, де знищення рослин починається в місці контакту з діючою речовиною.
Стійкість до гербіцидів
Останніми роками спостерігається таке явище як феномен стійкості бур'янів до гербіцидів, це завдає чималих економічних втрат, а іноді й додаткового навантаження хімічних агентів на навколишнє середовище. Ризик поширення стійких біотипів значною мірою залежить від прийнятої технології вирощування рослин, способу внесення гербіцидів, ступеня забур'яненості та біології бур'янів.
Поширенню імунітету сприяють:
- Вирощування рослин в монокультурі
- Система вирощування без обробки
- Багаторічне використання гербіцидів з однаковим механізмом дії
- Використання гербіцидів, які тривалий час залишаються в ґрунті
- Сильне зараження бур'янами
- Запилення та висока репродуктивність багатьох видів бур'янів
Купити гербіциди в Україні
Гербіциди, доступні в нашому інтернет-магазині, допомагають знищити шкідливі бур'яни, їх можна вибрати саме за типом бур'яну, який потрібно знищити, а також культурою, на якій він з'являється. Це забезпечить швидкий і тривалий ефект.
У магазині ви можете купити гербіциди у різноманітних упаковках, пристосованих до типових потреб як садівників-аматорів, так і професійних фермерів.
Незалежно від того, вирощуєте ви овочі, рослини чи фрукти, пам'ятайте, що ваші посіви постійно піддаються забрудненню, шкідникам, хворобам та бур'янам. Тому хімічний захист необхідний!
У нас ви можете купити гербіциди відомих виробників, також у нас завжди найкраща ціна. Замовити та купити гербіциди в Україні ви можете онлайн, з пересилкою — ціна товару при цьому залишиться незмінною.
Комплексний підхід до потреб клієнтів, безумовно, відрізняє нас від інших. Ми постійно прагнемо стати місцем, де ви можете знайти все, що потрібно вашим рослинам! Від засобів захисту рослин до добрив та насіння.