Варто використовувати гербіциди в саду
Розвиток великих господарств визначили необхідність пошуку більш простого способу позбавлення від бур'янів. Навіть самі «екологічно налаштовані» дачники все частіше вдаються до використання гербіцидів.
Навколо цього питання багато розбіжностей. З одного боку, їх застосування зменшує трудові витрати і суттєво полегшує роботу багатьом дачникам. З іншого боку, хімічні речовини можуть накопичуватися в грунті і чинити негативний вплив на наступні культури в сівозміні. Варто їх використовувати? Спробуємо розібратися.
Гербіцид – що це?
Гербіциди – це хімічні препарати, які використовують для знищення рослинності. Вони входять у число інгібіторів – парализаторов розвитку і зростання. На сьогодні розроблено близько тисячі видів та різновидів гербіцидів, які з кожним роком удосконалюються. На практиці застосовується близько 250 видів. Щорічно по всьому світу виробляється і використовується близько 4,5 млн. тонн даних препаратів.
Гербіциди суцільної дії винищують відразу всю рослинність, виборчі вражають певні види, інші культури продовжують рости.
Використання гербіцидів: за і проти
Боротьба з бур'янистою рослинністю – складне завдання для аграріїв і власників заміських ділянок, приватних будинків. Бур'яни не тільки псують зовнішній вигляд, але й шкодять культурним насаджень, забираючи з землі цінні мікроелементи і вологу. У підсумку вони гальмують ріст корисних рослин, знижують їх урожайність.
Сучасні технології засновані на різних методах боротьби з бур'янами, з яких гербіциди – одні з найпоширеніших. Ефективність і раціональність їх застосування багато в чому залежить від дотримання норм і способів внесення, від особливостей дотримання інструкції.
Застосування хімічних речовин сприяє зростанню продуктивності праці та врожайності при несуттєве зниження собівартості. Багато фермерів і дачників вже давно їх використовують і залишаються задоволені отриманим результатом, вважаючи, що далеко не кожна хімія робить овоч або фрукт «отруйним». Якщо ж грамотно вносити гербіциди, можна убезпечити себе від шкідливого впливу
Де краще використовувати препарати суцільної дії:
- вздовж паркану, «відчужених місцях, на кордоні з сусідськими зарослими ділянками;
- на дикорослих або зарослих ділянках, де планується облаштування газону, квітника чи багаторічних насаджень;
- поряд з садовими доріжками або майданчиками;
- в саду або в зоні відпочинку при точковому нанесенні на окремі бур'яни, коріння яких переплітаються з культурною рослинністю.
Кошти виборчого дії застосовують на різних посадках у відповідності з призначенням.
Не рекомендується використовувати грунтовий гербіцид на ділянці серед будь-яких однорічних культур, особливо при проведенні повторних посівів, так як набагато вигідніше обійтися перекопуванням. В садах з плодовими або ягідними насадженнями замість застосування хімічних речовин краще використовувати мульчування грядок.
Як правильно застосовувати гербіциди?
В будь-яких магазинах дачної тематики можна придбати десятки коштів від рослинності. У сезон їх продажу зростають у рази, але далеко не всі використовують їх правильно.
Наука постійно розвивається і сучасні препарати більш ефективні, при цьому надають менший шкоди для екосистеми, ніж 2-3 десятиліття тому. Багато скептики – противники гербіцидів оперують фактами, посилаючись на старі засоби, які вже давно зняті з виробництва.
Одними з найбільш безпечних, при цьому ефективних препаратів на сьогодні можна назвати:
Неправильний вибір і недотримання норм внесення призводить до негативних побічних ефектів.
Фітотоксичність хімічних засобів, які осідають в землі, надають шкоди екосистемі, і подальшим культур, які будуть рости на обробленій ділянці. Такі наслідки характерні для препаратів, що містять у своєму складі речовини класу імідазолінонів і сульфонілсечовини. Також важливо використовувати виділені кошти правильно:
Вносьте препарати в суху погоду, але не в посушливу, уникайте дощової погоди.
Існують різні види гербіцидів. Одні діють на багаторічники, інші знижують зростання чагарників, треті – знищують всі посіви в суцільну. Щоб отримати необхідний ефект, досить уважно вивчити інструкцію та суворо дотримуватися її рекомендацій, не забуваючи про запобіжні заходи.
Бур'янисту рослинність обробляють 1-3 рази за теплий період, для отримання оптимального результату обробку потрібно повторювати протягом 2-3 років.
Будь-який засіб можна застосовувати локально. Препарати системної дії досить просто обприскати на кілька листків і стебел.
Підготовкою і розведенням робочої суміші потрібно займатися перед обробкою, використовуючи емальований або пластмасову тару. Не допускайте зіткнення розчину з металевою поверхнею.
Ефективність буде більше, якщо обробку проводити в період вегетації бур'янів.
Купити гербіциди нового покоління можна в інтернет-магазині Green-estate.com.ua. Безумовно, вони полегшать складна праця городника і фермера, збільшуючи врожайність. Щоб не нашкодити грунті, потрібно не перевищувати зазначену концентрацію і кожен раз ретельно вивчати інструкцію. Так ви отримаєте багатий урожай без шкідливих хімічних накопичень, при цьому заощадите свої сили.