Повторні посіви – що посадити в серпні
Насіння овочів не втрачають свою актуальність навіть наприкінці літа. І хоч основна робота в серпні полягає в збиранні та переробки вирощеної продукції, так сумно дивитися на спорожнілі грядки. Умілі овочівники і в останній літній місяць не припиняють посадки і одержують урожай свіжих овочів і зелені, займаючи місце після прибраній капусти, гороху, цибулі, часнику, ранньої картоплі та ін.
Що посадити в серпні – топ-5 культур
У серпні вже проходить сильна спека, ночі стають прохолодними. Це час для посадки скоростиглих культур.
Редис
Серпень по праву можна вважати «редисочной» часом – це скоростигла культура, якій необхідно 19-25 днів до повного дозрівання. Осіннє сонце більш жорстке і м'яке, а для цього коренеплоду таке освітлення набагато краще жарких променів, які роблять його гірким і порожнім, призводять до стрілкування. Кращий попередник для редиски – горох або часник. На думку багатьох досвідчених городників, осіння редиска більш велика і соковита порівняно з ранньої весняної. Купити насіння овочів в Україні можна в будь-який час – спеціалізовані інтернет-магазини пропонують широкий асортимент круглий рік. Кращі сорти редиски для літньої посадки – «Сміття», «Французький сніданок», «Рубін», «Сакса».
Цибуля на перо
Виганяти цибулю на зелень наприкінці літа дуже просто. Як правило, для цього використовують сорти ріпчастої цибулі, так як вони дають більшу кількість пера. Також можна використовувати сорти цибулі-шалот, батун або шніт. На відміну від редиски, влітку схожість насіння даної культури трохи нижче, тому цибуля на перо виганяють з ріпки. Зі збором молодої зелені також потрібно поспішити, так як вона швидко грубіє. Висаджувати сіянку можна густо, залишаючи між рядами відстань 30 див.
Салат
Висівати насіння салату можна протягом усього літа. Дана культура придатна в їжу вже на 15-20 день після сходів. Так як культура довго плодоносить, можна забезпечити себе вітамінами і корисними мінералами до пізньої осені. Краще вибирати ранньостиглі сорти – «Травнева королева», «Сніжинка», «Лолло Роса», добре себе зарекомендували голландське насіння.
Зелень, пряні трави
У серпні зручно сіяти кріп, петрушку, шпинат, рукколу і пряні трави. Їх ніжна молода зелень буде рости до настання заморозків. При посадці краще попередньо замочити насіння у воді на добу. Це дає можливість прибрати ефірні масла, якими покриті насіння.
Сидерати влітку – найкращий варіант для вашої ділянки
Для висадки сидеральних культур кращі посадочні дні починаються в серпні. Для цього підійдуть насіння гірчиці, фацелії. Пророслі культури очищають землю від шкідливих накопичень - суперечка, бур'янів, залишків підживлень, поліпшать її структуру. Після висіву насіння сидератів і їх проростання зелену масу потрібно подрібнити і закрити назад в землю.
Посадка полуниці влітку
Садити полуницю або суницю можна з середини серпня до середини вересня, тоді вже на наступний рік можна збирати урожай. Найкращий час для посадки:
- температура повітря від +20 С до +25ºС;
- ночі стають прохолодними;
- вологість повітря від 70 до 80%.
Ділянку потрібно підготувати – за 10-15 днів до посадки очистити від бур'янів, скопати, внести органічні добрива. При виборі місця важливо враховувати культури, які росли на ньому раніше. Поганими попередниками полуниці є томати, баклажани, соняшник. Домогтися гарного врожаю можна, якщо висадити полуницю після гороху, редиски, часнику, кропу, салату, цибулі, гірчиці.
Здійснювати висадку саджанців краще ввечері. Проміжок між ними залежить від сортів полуниці:
- ранні сорти потрібно садити на відстані 30х60 см;
- пізні і середньопізні види – 40х70 див.
Якщо в серпні суха погода, потрібно поливати саджанці кожен день, поки вони не укорінятимуться. Для одного куща досить літра води. При цьому важливо вчасно позбавлятися від бур'янів і розпушувати грунт.
Навіть успішна посадка не гарантує приживлюваність розсади, адже вона може не пережити зимові заморозки. Складно передбачити зимову погоду, тому краще заздалегідь замульчувати посадки полуниці торфом, соломою або тирсою. Мульча з соснових голок допоможе впоратися з шкідниками суниці і полуниці.
Придбати насіння для посадки в серпні зручно в режимі онлайн. Інтернет магазин насіння Green - estate.com.ua пропонує якісний посівний матеріал власної торгової марки «Кращий урожай» та провідних українських і європейських брендів. Всі вони адаптовані до кліматичних умов України, резистентні до багатьох захворювань, добре проростає на будь-якому типі грунту.