Як позбутися від молі в будинку
Не згадуйте про нафталін – таблетки зі специфічним запахом далеко не найкращий засіб від молі. Для боротьби з нею потрібен професійний підхід.
Як боротися з міллю - ефективні способи
Видів молі велика кількість – вона буває килимової, платтяна, меблевої, вовняної, шубної, житнього та ін (більше 30 видів).
Не кожному відомо, що моль в квартирі – це не тільки метелики, яких ми звикли бачити у своїй оселі. Це ще й гусениці, личинки. Виявляється, убивати повз пролітають метеликів немає особливого сенсу. Так тільки можна вивести з ладу самців, які не завдають шкоди майну. Особини жіночої статі в цей момент відкладають яйця, з яких через деякий час з'являються гусениці. Вони і залишають сліди на одязі, предметах інтер'єру, поїдають харчові запаси.
Дане комаха надзвичайно стійке – воно виживає при температурі від -3ºС до +45ºС, може обходитися без джерел живлення більше місяця. За один раз самка відкладає близько 200 яєць, при цьому живе близько 2 років. За цей час шкода від такої життєдіяльності може бути великим. Завдяки плодючості, стійкості, адаптивності до будь-яких зовнішніх умов, позбутися від молі вкрай складно. Ряд профілактичних заходів допоможе не допустити і винищити нещодавно з'явилися комах:
- Проводите періодичне прибирання свого будинку – відкладені яйця несильно прилягають до ворсинкам килимових покриттів, їх просто винищити за допомогою звичайної чистячої щітки або пилососа.
- Кілька разів на рік просушуйте речі – яскраве світло, свіже повітря або сильні морози згубно діють на вовняні види шкідників. На речах, які носять постійно, вони не заводяться.
- Перед тим, як відкласти речі на зимове зберігання, переконайтеся в їх чистоті. Плями бруду і поту – улюблені ласощі шкідників. Саме з таких місць вони починають свій розвиток, а разом із залишками їжі поїдають і вовна, тканина.
- Всі речі, які відправляються на зберігання, краще помістити у герметичні пакети з антимольным засобом. Одяг, яка вже вражена шкідниками, потрібно висушити на свіжому повітрі і ретельно обробити аерозолем «Армоль».
- Всю бакалію потрібно зберігати в щільно закритій скляній або пластиковій тарі, або, в крайньому випадку, в закритих поліетиленових пакетах. Шкідники найчастіше заводяться в продуктах, які довго зберігаються. Не допускайте накопичення таких харчових запасів.
- Купуйте крупи тільки в перевірених магазинах, інакше крім дешевої пачки макаронів, придбаної в придорожній продуктової точці, ви ризикуєте принести і кілька личинок, які вже через пару тижнів зростуть в кількості і знищать запаси продуктів.
Чим вивести моль - кращі препарати
На жаль, оплески хаотичного характеру пролітає повз повз молі, докучливе просіювання борошна, затравка дихлофосом і використання народних рецептів не завжди приносять очікуваний результат.
Якщо у вашому помешканні завелися ці комахи, потрібно використовувати тільки ефективні препарати.
Аерозолі
Аерозолі зручні в застосуванні, мають тривалий захист будинку (близько 6-10 місяців), досить швидко блокують кладку яєць і вбивають личинки. У своєму складі цей засіб проти молі містить перметрин, кишково-контактний інсектицид. Він забезпечує тотальний параліч комах, блокує нервову і травну системи, що призводить до їх загибелі.
Препарат необхідно нанести на килимову поверхню, одяг, внутрішню поверхню комодів або шаф. Всі речі повинні бути чистими і підсушеними. Після обробки будинку всі кімнати треба провітрити протягом 30-40 хвилин.
Запропоновані на українському ринку аерозолі не токсичні для людей, але при контактуванні з шкірним покривом і особливо органами дихання можуть викликати алергію. Саме тому варто скористатися марлевою пов'язкою або респіратором. Одним з найпопулярніших аерозолів можна назвати препарат «Армоль», його використовують проти всіх видів молі.
Таблетки від молі
Сьогодні багато виробників випускають різні брикети, таблетки, вже давно стали традиційними. Це один з найдешевших варіантів, який досить ефективно бореться з шкідниками, але має підвищену токсичність, порівняно з аерозолями.
Таблетки мають відлякуючим ефектом, сьогодні багато виробників пропонують такі засоби без запаху.
Клейова принада - новий ефективний засіб від молі
Принади у вигляді липучок досить недавно з'явилися на українському ринку. Одним з популярних засобів можна назвати липку стрічку від молі «Ferokap», виготовлену у вигляді реверсивної основи з нанесеними феромонами, привертають шкідників. Дана липучка діє проти будь-якого виду молі, а клейка основа намертво утримує пролетіли метеликів, блокуючи процес розмноження шкідливих комах. Клейова принада – найекологічніший спосіб позбутися від них. Вона діє близько 30 днів, при цьому допомагає знищити і мух.
Якщо ви помітили повз пролітаючу міль в будинку, не втрачайте ні хвилини і приступайте до заходів боротьби, щоб не допустити псування улюблених речей. У нашому інтернет-магазині Green-estate.com.ua представлений широкий вибір засобів для боротьби з міллю в житлових приміщеннях відповідно з будь-якими перевагами і на будь-який гаманець.